صنعت بسته بندی

اهمیت صنعت بسته بندی امروزه موضوعی اثبات شده در فروش محصولات تولیدی به شمار می آید و حفظ کیفیت این محصولات در چرخه ی عمر آنها امری بسیار مهم و حائز اهمیت است.در دنیای امروز استرچ فیلم و یا فیلم های سلفونی شفاف(PVC cling film) که در بازار با نامهایی چون : فیلم استرچ،محافظ غذا،استرچ غذایی و سلفون غذایی و …مرسوم می باشند نیز در همین راستا و جهت مصارف مختلفی از جمله مصارف بهداشتی ، بسته بندی و محافظتی استفاده می شوند.
فیلم های استرچ غذایی در دو نوع بر پایه ی پلی اتیلن و پی وی سی تولید می شوند که در این بین تکنولوژی تولید wrap (راپ) جدید و مقرون به صرفه و نیز با کیفیت بیشتری نسبت به گونه ی دیگر این فیلم ها طبقه بندی و ارزیابی می شوند.
اینگونه از فیلم ها در ابعاد و ضخامتهای مختلف با در نظر گرفتن به نوع مصرف و نیاز مصرف کنندگان آنها که عمدتا به دو نوع خانگی و صنعتی تقسیم بندی می شود، تولید میگردند .
کیفیت سلفون های محافظ غذا در سه بخش قابل بررسی می باشد:
۱.چسبندگی:
چسبندگی و توان چسبندگی متناسب فیلم استرچ غذایی موضوعی مهم بوده و چنانچه بالاتر از میزان متناسب یا پایین تر از آن باشد قطعا قادر به جلب نظر مصرف کننده نخواهد بود. امروزه شاهد واردات و یا تولید اجناس بی کیفیت و  قیمت پایین متفرقه فیلم های محافظ غذا به بازار ایران هستیم که به دلیل چسبندگی کم مصرف کنندگان مجبور به استفاده از مقدار زیادی از این رول ها می شوند که در دراز مدت باعث پرتی و هدر رفت مالی می گردد و نیز موجبات بسته بندی بی کیفیت را در کنار پایین اوردن عمر مواد غذایی به دلیل تسریع در روند فساد پذیری را فراهم می آورند .
دوم:شفافیت
شفافیت در سلفون های غذایی فاکتوری دیگر در ارزیابی کیفیت این نوع فیلم ها می باشد که نقش بسیار مهمی در ظاهر محصولات داشته و موجبات زیبایی هرچه بیشتر در کنار شکیل بودن را سبب می گردد .
سوم : کشش
فاکتور کشش در اصل مکمل دو فاکتور ذکر شده ی چسبندگی و شفافیت می باشد به گونه ای که نبود این فاکتور باعث تضعیف شفافیت و چسبندگی می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *